Jak vyrobit modelínu z mouky a soli - DIY Play-Doh

Jak vyrobit modelínu z mouky a soli – DIY Play-Doh

Jak vyrobit modelínu z mouky a soli – DIY Play-Doh. Hrajete si rádi s modelínou (plastelínou) od play-doh (nebo play dough)? Tato plastelína není nijak levná a velmi rychle se znečistí nebo jinak znehodnotí. Nevyhazujte ale zbytečně peníze za novou modelovací hmotu! Vyrobte si jednoduše vlastní modelínu za pár korun.

Výroba modelíny vám zabere jen pár minut a bude vás stát pár korun. Tato DIY modelína je z běžných domácích surovin mouky a soli a nemusíte se bát že ji vaše dítě spolkne. Je jedlá a zdravotně nezávadná. Pro výrobu vám stačí mouka a sůl a nějaké potravinářské barvivo.

Jak vyrobit modelínu z mouky a soli – DIY Play-Doh

 

Suroviny:

  • Hladká mouka
  • Sůl
  • Voda
  • Potravinářské barvivo

 

Postup:

  1. Nasypte do mísy jeden hrnek mouky a půl hrnku soli
  2. Promíchejte
  3. Po troškách přidávejte vodu a míchejte a mačkejte, dokud nebude mít hmota správnou konzistenci
  4. Pokud je hmota lepkavá, přidejte mouku. Pokud se rozpadá, přidejte vodu.
  5. Jakmile má hmota správnou konzistenci, můžete přidat potravinářské barvivo na obarvení.

 

Skladování:

Hmotu skladujte v uzavřené krabičce nebo v sáčku. Pokud je na vzduchu, rychle se vysuší. V uzavřené krabičce nebo sáčku vydrží i mnoho týdnů.

 

Tip:

Vymodelujte si například slunce a do něj otiskněte ruku. Nechte vytvrdnout na vzduchu a poté například vymalujte barvama.

 

 
Summary
Jak vyrobit modelínu z mouky a soli - DIY Play-Doh
Title
Jak vyrobit modelínu z mouky a soli - DIY Play-Doh
Description

Jak vyrobit modelínu z mouky a soli - DIY Play-Doh. Hrajete si rádi s modelínou (plastelínou) od play-doh (nebo play dough)? Tato plastelína není nijak levná a velmi rychle se znečistí nebo jinak znehodnotí. nevyhazujte ale zbytečně peníze za novou modelovací hmotu! Vyrobte si jednoduše vlastní modelínu za pár korun.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
tony
No dnes už se asi dá říct že jsem blogger a youtuber, i když tyto nálepky nemám rád. Jsem průměrný hokejista, špatný kytarista a vášnivý kanoista. Miluju kemp, přírodu a dobré pivo. Miluji také svou ženu a naše dvě děti.
tony on Facebooktony on Googletony on Linkedintony on Pinteresttony on Twitter