Jak se zbavit mravenců přírodní cestou

Když mravenci napadnou váš domov, je čas bojovat. Nemusíte používat návnady na mravence s pesticidy, protože existuje několik přirozených řešení, jak se zbavit mravenců a udržet je mimo váš domov. V tomto článku vám ukážeme, jak se zbavit mravenců přírodní cestou.

 

Jak se zbavit mravenců přírodní cestou:

Skořice

Skořice je účinným odpuzujícím prostředkem na mravence. Jeho vůně znemožňuje mravencům vniknout do vašeho domu a napadnout vaší kuchyni.

  • Přidejte ¼ až ½ čajové lžičky škoricového esenciálního oleje do šálku vody. Namočte v tomto roztoku bavlněný polštářek nebo utěrku a přetřete jím místa, kudy mravenci mohou vlézt do vašeho domu nebo kudy se pohybují. Opakujte jednou denně, dokud nezmizí všichni mravenci. Roztok můžete taky nalít do rozprašovače a místa postříkat.
  • V blízkosti vstupních míst můžete také nasypat trochu mleté skořice nebo celé výhonky.

Jak se zbavit mravenců přírodní cestou

Ocet

Ocet má v domácnosti mnoho využití, ale víte, že ocet je přirozený odpuzující prostředek na mravence? Jeho silná vůně odrazuje mravence od vstupu do vašeho domu a do vaší kuchyně. Ocet je také jedním z nejlepších přírodních způsobů, jak se zbavit létajících mravenců a funguje dobře i proti komárům.

Můžete si vyrobit vlastní sprej proti mravencům tak, že smícháte ocet s vodou v poměru 1:1 a nalerete do rozprašovače. Nastříkejte roztok octa na všechny vstupní místa mravenců a podél feromonové stezky.

Tento postup opakujte několik dní. Mravence to odradí od vstupu do vašeho domova a přestěhují se jinam.

 

Citronová šťáva a voda

I citrónová šťáva s vodou je výborný přírodní repelent proti mravencům. Jediné co musíte udělat je několikrát nastříkat směs na postižené místa a místa vstupu a mravenci brzy zmizí. Může to trvat několik dní, ale výsledek je zaručený. Navíc bude váš domov vonět svěží citónovou vůní.

Jak se zbavit mravenců přírodní cestou

Chilli papričky

Bylo zjištěno, že mravenci absolutně nesnáší chilli papričky (též čili paprička, feferonka, někdy se nesprávně užívá název kayenský pepř, případně kajenský pepř). Je to snad nejlepší ze všech výše uvedených postupů jak odradit mravence od návštěv vašeho domu. Nevýhoda je, že tím způsobite trošku nepořádku. Takže jakmile zjistíte kudy a kam mravenci chodí, posypte to troškou chilli. Mravenci se chilli vyhýbají jako čert kříži a zaručeně zmizí. Pokud je chcete například udržet dál od domu nebo vaší chaty, rozprašte chilli okolo ní do suchých míst (aby se nevyplavil deštěm) a máte od mravenců pokoj na dlouhou dobu.

Jak se zbavit mravenců přírodní cestou

 

 

Jak zničit mravence v jejich hnízdě:

Jedlá soda

Zatímco pro člověka je jedlá soda neškodná a prospěšná, u mravenců způsobuje narušení jejich přirozené chemie těla. Můžete si vytvořit jednoduchou návnadu na mravence smícháním stejného množství sody a práškového cukru. Směs umístěte do nádobky (například kovová či plastová víčka od zavařovacích sklenic fungují skvěle) a umístěte v blízkosti cestičky kudy mravenci chodí. Mravence přiláká cukr ve směsi a směs si donesou do hnízda kde ji začnou pojídat. Rychle dojde k redukci jejich kolonie až nakonec zmizí úplně.

Jak se zbavit mravenců přírodní cestou

Borax

Borax se v českých končinách moc neprodává, ale můžete jej sehnat jako hnojivo nebo třeba na amazonu. Borax je pro mravence toxický a proto jej také můžete využít k likvidaci mravenců. Mravenci jsou jím přitahováni a jakmile jej začnou nosit do hnízda, okamžitě je to začne zabíjet. Můžete smíchat stejné množství boraxu a jedlého želé nebo cukru a umístit poblíž mravenčí stezky. Ideální je jej smíchat s cukrem v poměru 1:3 (borax:cukr) a přidat trochu vody aby měla směs konzistenci jako sirup.

Upozornění: Vzhledem k tomu, že borax je toxický, umístěte jej mimo dosah domácích mazlíčků a malých dětí.

Jak se zbavit mravenců přírodní cestou

 

Máte další tipy jak se zbavit mravenců přírodní cestou? Napište nám do komentáře…

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak se zbavit mravenců přírodní cestou
Název článku
Jak se zbavit mravenců přírodní cestou
Popis
V tomto článku vám ukážeme, jak se zbavit mravenců přírodní cestou. Když mravenci napadnou váš domov, je čas bojovat. Nemusíte používat návnady na mravence s pesticidy, protože existuje několik přirozených řešení, jak se zbavit mravenců a udržet je mimo váš domov.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo