Jak těžit kryptoměnu PI na svém mobilu a co to vlastně je

Jak začít těžit Pi network na svém mobilu a co je to vlastně PI? Pi Network (PI) je nejnovější kryptoměna, která upoutala pozornost komunity ještě předtím, než byla plně spuštěna. Někteří uživatelé ji považují za způsob, jak se zapojit do těžby kryptoměny od samého začátku a profitovat do budoucna, stejně jako to bylo u  prvních těžařů bitcoinů, kteří získali obrovské zisky z těžby. Někteří však přirovnávají Pi k podvodu víceúrovňového marketingu (MLM), který nemá žádnou hodnotu. My momentálně nevíme, zda tato kryptoměna bude mít v budoucnu nějakou hodnotu, ale po zkušenosti z vývoje Bitcoinu nám přijde krátkozraké tento pokus o novou kryptoměnu opomenout.

Co je vlastně Pi Network a jak funguje? Slyšeli jste o kryptoměně Pi a hledáte o ní více informací jako o potenciální investici? Tento článek poskytuje přehled toho, čeho chce Pi Network dosáhnout a jak začít těžit PI na mobilu.

Co je Pi Network?

Pi Network je projekt digitální měny, jehož cílem je zajistit přístup k těžbě kryptoměn všem uživatelům s nulovými náklady na těžbu, jedná se tedy o takzvanou „zelenou kryptoměnu“, protože k její těžbě nepotřebujete speciální těžební rigy ani není náročná na spotřebu energie. Síť Pi, vyvinutá týmem absolventů Stanfordské univerzity, umožňuje uživatelům těžit mince pomocí aplikace pro mobilní telefony a ověřovat transakce na distribuovaném záznamu.

S brandingem založeným na čísle π byla Fáze 1 projektu zahájena v roce 2019 v den Pi, 14. března, s bezplatnou aplikací těžby Pi. Do června 2019 měla síť více než 100 000 aktivních uživatelů a o rok později, když byla spuštěna Fáze 2, jich bylo více než 3,5 milionu. Aplikace začala zobrazovat reklamy v květnu 2020, aby poskytla zdroj financování projektu. V březnu 2021 dosáhla uživatelská základna 14 milionů.

Pi Coin je kryptoměna, která běží na síti Pi, a stejně jako u jiných kryptoměn jako například bitcoin, i PI bylo navrženo tak, aby podstoupilo pravidelné „půlení“, aby se chránilo přes nedostatkem mincí. Rychlost těžby Pi se snížila na polovinu z 1,6 π za hodinu, když dosáhla 100 000 uživatelů, opět o polovinu na 0,4 π za hodinu, když dosáhla 1 milionu, a opět na 0,2 π, když dosáhla 10 milionů. Dále bude pokračovat v půlení dokud nedosáhne nuly při 1 miliardě uživatelů.

 

Pi Coin zůstává v režimu pre-release (před vydáním)

Pokud vás zajímá, jak koupit Pi do svého portfolia, tak tohle bohužel zatím to není možné. Uživatelé, kteří těží kryptoměnu Pi, budou moci vybrat nebo vyměnit své mince pouze během třetí fáze projektu, když se Pi přesune na zcela decentralizovaný blockchain. Podle webové stránky projektu nelze během fáze testování převést Pi, aby se zabránilo falešným účtům a hromadění mincí. Očekává se, že zůstatky peněženky Pi budou respektovány, jakmile se Pi přesune z testnetu do mainnetu když bude blockchainový protokol plně nasazen.

Výsledkem je, že Pi Coin ještě není k dispozici pro obchodování na žádné z kryptoměnových burzách nebo obchodních platformách. Předpokládá se že třetí fáze projekt dosáhne na konci 2021, ale jisté to není.

Jakmile bude spuštěna Fáze 3, držitelé budou moci převzít plnou kontrolu nad svými soukromými a veřejnými klíči od peněženky a pomocí mince nakupovat produkty a služby na peer-to-peer tržišti Pi nebo je směňovat za fiatovou měnu (USD, EUR..). Bez klíčů nemohou uživatelé převádět ani utrácet měnu, kterou drží.

Mobilní aplikace Pi funguje jako peněženka na kryptoměny propojená s telefonním číslem uživatele nebo účtem na Facebooku. Stejně jako u jiných veřejných blockchainů bude i blockchain Pi umožňovat externím peněženkám držet coiny Pi a obchodovat s nimi zadáváním transakcí přímo do blockchainu. Na rozdíl od jiných blockchainů však jeho vývojáři dosud nezveřejnili jeho zdrojový kód.

První milióny uživatelů nyní těží kryptoměnu Pi v očekávání, že cena prudce vzroste po spuštění Fáze 3. Ačkoli byla míra těžby mincí snížena na polovinu, uživatelé mohou zvýšit svou rychlost těžby spojením s dalšími aktivními těžaři.

 

Jak začít těžit Pi na svém mobilu

  1. Stáhněte si aplikaci Pi Network pro Android zde, nebo pro iOS zde.
  2. Zaregistrujte se pomocí Facebooku nebo telefonního čísla.
  3. Nastavte své heslo
  4. Vyplňte údaje ve svém profilu. Nezapomeňte uvést své skutečné jméno. Poté pokračujte zemí a telefonním číslem. (při registraci pomocí tel. čísla)
  5. Zadejte kód pozvánky. Použijte kód hcportos pro připojení do naší sítě, nebo kód který máte například od svého známého, který vám poslal pozvánku. Tento kód vám zvýší rychlost těžby o 20%.
  6. Gratulujeme, právě jste se zaregistrovali. Poté klepněte na ikonu blesku vpravo. Tím vaše těžba Pi začala.
  7. Těžba Pi je aktivní 24 hodin, poté se přeruší. Je to proto, aby se zabránilo v těžbě těžebním robotům. Aplikace vám ukáže oznámení, že těžba byla zastavena. Stačí zase otevřít aplikaci a těžbu znovu spustit, poběží dalších 24 hodin.
  8. Aktuálně je rychlost těžby 0,10PI za hodinu, s kódem pozvánky 0,12PI. Pokud chcete zvýšit rychlost těžby, odešlete pozvánku k těžbě se svým kódem přátelům. Za každého dostanete nějaké procenta těžby navíc.
Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak těžit kryptoměnu PI na svém mobilu
Název článku
Jak těžit kryptoměnu PI na svém mobilu
Popis
Jak začít těžit Pi network na svém mobilu a co je to vlastně PI? Pi Network (PI) je nejnovější kryptoměna, která upoutala pozornost komunity ještě předtím, než byla plně spuštěna.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo