Jak čistit klávesnici počítače

Pro spoustu lidí je klávesnice něco jako prodloužená ruka. Prací na klávesnici trávíme spoustu času, proto je nevyhnutelné že se po čase ušpiní. Poté je opravdu nepříjemné a nehygienické dotýkat se ušpiněné a umaštěné klávesnice. V tomto článku vám popíšeme, jak čistit klávesnici počítače aby byla vždy jako nová a vy se jí nebáli dotknout.

 

Jak čistit klávesnici počítače:

  1. Vypněte počítač a odpojte od něj klávesnici. Pokud necháte počítač zapnutý, neměli byste od něj odpojovat klávesnici, protože hrozí poškození počítače (neplatí pro USB klávesnice).
  2. Otočte klávesnici vzhůru nohama a opatrně ji protřepejte, abyste odstranili větší nečistoty uvnitř klávesnice. Provádějte to na místě které se dá snadno uklidit. Během vytřepávání měňte úhel naklonění klávesnice, aby se z ní dostalo co nejvíce nečistot.
  3. Klávesy lze vyčistit pomocí spreje se stlačeným vzduchem. Zaměřte jej do mezer mezi klávesami a vyfoukejte prach a jiné částice. Můžete také použít stlačený vzduch z kompresoru nebo třeba vzduchovou pumpu.
  4. Povrch jednotlivých kláves očistěte čistidlem na bázi alkoholu nebo speciálním čistícím roztokem. Navlhčete ubrousek (ideálně z mikrovlákna) tak, aby z něj čistící roztok neodkapával a otřete každou jednotlivou klávesu.

 

Tipy:

  • Prach se vyskytuje v každé kanceláři. Nejjednodušší je odstranit jej malým štětcem nebo jej vyfoukat.
  • Také můžete použít vysavač se štětcovým nástavcem na vysátí prachu a nečistot klávesnice
  • Pokud dojde k polití klávesnice, okamžitě ji odpojte od počítače. Otočte klávesnici vzhůru nohama a vylijte z ní veškerou kapalinu. Klávesnici poté osušte suchým hadříkem nebo papírovými ubrousky a nechte ji řádně vyschnout (ideálně přes noc) na suchém místě. Můžete použít krabici s trochou rýže do které přes noc klávesnici uložíte. Rýže absorbuje vlhkost a urychlí vysušení.

 

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak čistit klávesnici počítače
Název článku
Jak čistit klávesnici počítače
Popis
V tomto článku vám popíšeme, jak čistit klávesnici počítače aby byla vždy jako nová a vy se jí nebáli dotknout. Pro spoustu lidí je klávesnice něco jako prodloužená ruka. Prací na klávesnici trávíme spoustu času proto je nevyhnutelné že se po čase ušpiní.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo