Jak vyčistit myš

Každý občas čistí svou klávesnici, tak proč ne myš? Každá myš bude potřebovat občasnou péči. Ukažeme vám tedy v pěti jednoduchých krocích, jak vyčistit myš rychle a správně.

 

Jak vyčistit myš:

  1. Vypněte kompletně myš a pokud má baterie tak je vytáhněte.
  2. Navlhčete kousek látky, nejlépe z mikrovlákna, s mycím prostředkem na nádobí. Chcete-li mít myš dezinfikovanou, použijte dezinfekční ubrousky. Látku nebo ubrousek lehce vyždímejte aby nebyla moc mokrá a nekapala a jemně s ní utřete celou myš. Dbejte aby se nedostala voda dovnitř myši.
  3. Optické myši určitě nevyžadují tolik čištění jako starší kuličkové myši, ale čočka občas potřebuje nějakou lehkou údržbu. Použijte mírně navlhčený bavlněný tampon, abyste vyčistili veškeré nečistoty, které se nahromadily kolem čočky. Příliš netlačte, aby nedošlo k poškození nebo poškrábání čočky.
  4. Použijte suchou látku, nejlépe z mikrovlákna, abyste odstranili zbývající vlhkost na myši.
  5. Malé částice se mohou zachytit pod kolečkem myši. Jednoduše otočte myší vzhůru nohama a točte kolečkem, aby se uvolnily všechny cizí předměty, které mohou být uvízlé uvnitř.

 

Následující tipy se vám můžou zdát samozřejmé. Vyhněte se tomuto:

  • Nečistěte myš, pokud je stále zapnutá. Jakákoli vlhkost, která se dostane do myši, by mohla zničit elektrické obvody.
  • Nepoužívejte čističe na bázi alkoholu. Mohlo by to zbůsobit blednutí nebo odstranění barvy.
  • Nerozebírejte myš.

Samozřejmě, udržování čisté pracovní plochy a mytí rukou může značně přispět k udržení čisté myši. Ale když je potřeba myš vyčistit, nezapomeňte na výše uvedené kroky, abyste myš udrželi lesklou a správně fungující.

 

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak vyčistit myš
Název článku
Jak vyčistit myš
Popis
Každý občas čistí svou klávesnici, tak proč ne myš? Každá myš bude potřebovat občasnou péči. Ukažeme vám tedy v pěti jednoduchých krocích, jak vyčistit myš rychle a správně.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo