Jak se zbavit kocoviny

Pokud vypijete příliš mnoho alkoholu, je naprosto běžné že budete ráno trpět závratěmi, bolestí hlavy, nevolností, nebo dokonce dojde na zvracení. Tyto symptomy kocoviny obvykle trvají několik hodin nebo v některých případech i celý den, v závislosti na protiopatřeních které učiníte jakmile se příznaky objeví. Nikdo nemá rád tyto stavy poté co vypije mnoho alkoholu. Existuje však několik technik jak se zbavit kocoviny a nabrat znovu energii. Pokud vás tedy nebaví klečet před toaletou, zkuste jeden z následujících tipů jak se zbavit kocoviny.

 

Jak se zbavit kocoviny:

1. Pijte hodně tekutin

Tohle je nejúčinnější a nejjednodušší věc, kterou můžete udělat. Bolest hlavy kterou po bujaré noci cítíte je způsobena dehydratací a nedostatkem tekutin v těle. Chcete li své tělo opět rehydratovat, musíte pít hodně vody. Pomůže vám to také zbavit se zbytků alkoholu ve vaší krvi.
Můžete použít ovocné nebo zeleninové džusy, polévku, nebo jakýkoliv nápoj který neobsahuje kofein. Kofein způsobuje opět dehydrataci, proto se nedoporučuje. Můžete také vypít hodně vody ještě před tím, než jdete spát. Pomůže vám to rychleji se zbavit alkoholu v těle.

 

2. Zkuste zázvor na kocovinu

Lidé používali po staletí zázvor pro boj s nevolností a zvracením. Mezinárodní zdravotní institut prokázal, že kombinace hnědého cukru, mandarinkové dřeně a zázvoru konzumovaná před tím než začnete pít, sníží pravděpodobnost že se druhý den dostaví kocovina.

Zázvor můžete použít i dalšími způsoby. První je že ukrojíte kus této kořenové zeleniny a jen tak jej sníte po alkoholové seanci před tím než jdete spát. Můžete také zkusit zázhvorové bonbóny, které používají těhotné ženy pro potlačení ranních nevolností.
Další způsob jak bojovat s kocovinou je dát si přírodní a čerstvě uvařený zázvorový čaj. Toto je používáno po tisíciletí v tradiční čínské medicíně jako přírodní prostředek k boji proti nevolnosti a dalším žaludečním problémům.

 

3. Jezte tučné jídla

Každý zná rady našich dědů o tom, že se musíte před pitím alkoholu dobře promazat. Je to jedno z tradičních opatření proti kocovině. Můžete si dát třeba lžíci olivového oleje před tím, než jdete na večírek, nebo si dát tučné jídla jako hamburger s hranolkama, pizza se slaninou, nebo pro fajnšmekry třeba bůček či grilované koleno. Tučné potraviny promažou vaše střeva a zpomalí vstřebávání alkoholu do vašeho oběhu.
Během párty si můžete dát jakékoliv oříšky (obsahují přírodní oleje) nebo cokoliv jiného co obsahuje trochu tuku.

 

4. Vajíčka nebo banány

Bolesti hlavy se můžete zbavit když si dáte vajíčka. Obsahují cystein, aminokyselinu která pomáhá rozbít acetaldehyd, což je toxický vedlejší produkt při rozkladu alkoholu na kyselinu octovou, která je relativně neškodná pro organismus.
Spolu s úbytkem tekutin mohou diuretické nápoje jako alkohol způsobit ztrátu draslíku, což způsobuje pocit malátnosti. Chcete li to napravit, zkuste banány nebo jakékoliv plody které obsahují draslík. Můžete také použí sportovní či isotonické nápoje, které vám doplní hladinu draslíku, vitamínů a dalších elektrolytů v těle a pomůžou vám s rehydratací.

 

5. Zacvičte si

Poté co si doplníte tekutiny, draslík a vitamíny si běžte zaběhat nebo zacvičit. Malé cvičení vám pomůže vypláchnout zbytky alkoholu a toxínů z těla, donutí vás k vypití většího množství tekutin a odvede vaši pozornost od ostatních příznaků kocoviny jako je nevolnost a bolest hlavy. Cvičení pomáhá uvolnit v těle hormony které navozují dobrou náladu. Pokud nebudete zapomínat na doplňování tekutin, můžete se rychle cítit lépe.

 

Obvykle trvá 8 až 24 hodin, než tyto příznaky kocoviny zmizí. Během této doby si můžete vyzkoušet tyto jednoduché a přirozené způsoby jak se zbavit kocoviny rychleji. Na kocovinu neexistuje žádný lék, můžete ji však omezit nebo urychlit její odchod. Jediný způsob jak se jí zcela vyhnout je že budete znát své limity nebo že nebudete alkohol pít vůbec.

Znáte další triky jak se rychle zbavit kocoviny? Napište nám je do komentáře.

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak se zbavit kocoviny
Název článku
Jak se zbavit kocoviny
Popis
Existuje několik technik jak se zbavit kocoviny a nabrat znovu energii. Pokud vás tedy nebaví klečet před toaletou, zkuste jeden z následujících tipů jak se zbavit kocoviny rychleji.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo