Jak předejít konstrukčním problémům iPhone X a jak je opravit

iPhone X je dnes jedním z nejdražších smartphone na trhu. Má pohádkové vybavení, které ale není bez konstrukčních problémů. Uživatelé si stěžují na kvalitu displeje nebo prskání z reproduktoru. Nyní vám přinášíme informace o tom, jak předejít konstrukčním problémům iPhone X nebo jak je opravit.

 

Problém s vypalováním obrazovky iPhone X

Jednou z hlavních atrakcí nového iPhone je jeho 5,8-palcový OLED panel. Pokud jsou na obrazovce dlouho nebo velmi často zobrazené prvky, může to způsobit, že jsou na panelu viditelné i tehdy, když tam nemají být. To je jedna z nevýhod OLED obrazovky. Tento problém nemají pouze iPhone X, ale například také také Pixel 2 XL.

 

Jak se vyhnout vypalování obrazovky na iPhone X:

Apple o tomto riziku ví a proto vydal krátkou příručku pro majitele iPhone X, aby maximalizovala životnost displeje Super Retina OLED.

Důležitým bodem je aktualizovat iPhone na nejnovější verzi systému iOS, jakmile jej budete mít k dispozici. Apple také doporučuje nepřehánět to s nastavením jasu displeje, ideálně nastavit jeho automatické ovládání (Nastavení – Obecné – Dostupnost – Přizpůsobení displeje).

Dalším bodem je aktivovat automatický zámek telefonu, který vypne displej. Příslušná nastavení naleznete v nabídce Nastavení> Displej a Jas> Automatický zámek. Společnost Apple doporučuje nastavit interval vypnutí na 30 nebo 60 sekund. Tím se zabrání tomu, aby telefon ležel ve volné chvíli na stole s aktivovaným displejem.

 

Tajemné vertikální zelené linky na iPhone X

Dalším hlášeným problémem jsou svislé zelené čáry, které se objevují podél okrajů panelu. Zatím není známá příčina tohoto jevu, opětovné spuštění nebo obnovení továrních dat jej neodstraní. Podle MacRumors společnost Apple vyměňuje dotčené iPhony za nové. Vadné části jsou dále podrobeny analýze, která by mohla odhalit příčinu poruchy.

How to avoid or fix iPhone X construction problems

 

Displej iPhone X přestane v nízkých teplotách reagovat

Displej iPhoneX může přestat reagovat při nízkých teplotách. To je pravděpodobně softwarový problém, protože zamknutí a odemknutí zařízení eliminuje problém.

Jak opravit problém iPhone X s nereagujícím zobrazením při nízkých teplotách:

Společnost Apple oznámila, že o tomto problému ví, a bude vyřešen v další aktualizaci systému (verze 11.1.2). Aktualizace iOS 11.1.2 lze bezplatně stáhnout ze všech vhodných zařízení bezdrátově v Nastavení. Chcete-li získat přístup k této aktualizaci, přejděte do části Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru.

Apple také vydal manuál, že mimo teplotní rozsah 0 až 35 stupňů Celsia nazývaný komfortní zóna, zařízení iOS může vykazovat určité interakce, které se přizpůsobují změnám teploty.

 

Prskající nebo bzučivé zvuky z reproduktoru iPhone X

Další opakovaně hlášenou poruchou zařízení jsou prskající nebo bzučící zvuky, když je reproduktor nastaven na hlasitý poslech. Zatímco někteří uživatelé zaznamenali tyto zvuky při maximálním nastavení, ostatní si jich všimli již na úrovni 70 procent, což je docela nepříjemné. Problém je bohužel nejen přítomen při přehrávání médií, ale také ovlivňuje kvalitu hovoru.

Dobrou zprávou je, že Apple automaticky mění zařízení s vadným reproduktorem na nové.

 

Žádnou paniku!

Stejně jako u předchozích problémů uživatelé požadují zařízení bez jejich skrytých vad a tyto problémy ukazují, že iPhone X není zcela bezporuchové zařízení. Je však třeba říci, že v krátké době bylo prodáno několik milionů těchto telefonů, takže občasný výskyt poruch není nic zvláštního.

 

 

Photos via Twitter user mix0mat0sis‏,  MACinCLE

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak předejít konstrukčním problémům iPhone X a jak je opravit
Název článku
Jak předejít konstrukčním problémům iPhone X a jak je opravit
Popis
iPhone X je dnes jedním z nejdražších smartphone na trhu. Má pohádkové vybavení, které ale není bez konstrukčních problémů. Uživatelé si stěžují na kvalitu displeje nebo prskání z reproduktoru. Nyní vám přinášíme informace o tom, jak předejít konstrukčním problémům iPhone X nebo jak je opravit.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo