Jak na pánské sestřihy bez kadeřníka

Zavřená kadeřnictví řadu mužů přiměla hledat jinou alternativu, aby si udrželi upravený vzhled. Mnohým se však pohodlí domácího sestřihu zalíbilo a už u něj zůstali. Chcete se zařadit mezi ně? Jak se snadno stříhat doma?

Ostříhat se strojkem zvládnete i sami doma

Základní vybavení pro domácí použití je hlavně strojek, případně i nůžky. Strojek stojí pár set korun, jen výjimečně víc než 1 500 Kč. Aktuální cenovou hladinu těch nejlepších modelů strojků můžete ostatně na internetu jednoduše porovnat v dostupných srovnávačích. Za nůžky dáte kolem 500 Kč.

Zkušení kadeřníci také radí, abyste se nestříhali sami, ale raději požádali někoho o pomoc. Pomohou vám četná videa s návody, která najdete například na youtube. Nejjednodušší je upravovat stávající sestřih, než se pouštět do zcela nového účesu.

Někteří pánové volí sestřih ve stejné délce, což nebývá s příslušným nástavcem ve strojku problém. Modernějším typem střihu je ten tzv. do ztracena. Je už o něco složitější, ale v domácích podmínkách ho zvládnete. Raději však opět s dopomocí, k místům na zadní straně hlavy není úplně dobrý přístup.

Jak na střih do ztracena

Vlasy při něm na temeni hlavy zůstávají delší a směrem na krk se stříhá v pomyslných vrstvách. U extrémně přerostlých vlasů je možné nejprve zkrácení nůžkami, pak můžeme celý účes doladit strojkem.

Naopak ve směru od čela dozadu použijeme nástavec. Kratší délkou zkrátíme zbylé vlasy odspodu k temeni hlavy. Vhodný je nástavec 5 nebo 6 mm. Nástavec 4 či 3 mm použijeme na boční linii kolem uší. Vlasy na krku lze zcela vyholit strojkem bez nástavce.

Stříháme vždy proti směru růstu. Profesionálové také doporučují pracovat s vlasy mokrými. Ideálně si je tedy před stříháním umyjte. Hlavu při stříhání držte rovně. Stejně tak je vhodné se při stříhání průběžně česat, aby ty prameny, které ostříháte, mohly vypadávat na zem.

Dlouhé vlasy nechte raději kadeřníkovi

Někteří kadeřníci brojí proti tomu, aby si laik sám stříhal dlouhé vlasy v partii nad čelem nebo na temeni hlavy.

Naučit se střih na dlouhých vlasech není úplně jednoduché a i profesionální kadeřník tomu musí věnovat určitý čas, než nabude patřičnou praxi. Během svého studia se učí odhadnout, jak výsledek ovlivní sklon ruky i samotných nůžek. Navíc existuje několik technik, například tupý střih nebo střih klouzavý. Vlastnoruční zástřih proto bez zkušeností nemusí dopadnout úplně tak, jak jste si přáli.

Jestliže je pro vás dlouhá hříva už opravdu neúnosná a do kadeřnictví momentálně nemůžete nebo nechcete jít, raději vsaďte na styling a kupte si kvalitní gel. I neostříhané vlasy se vám s jeho pomocí podaří trochu lépe „zkrotit“.

Boce
Author: Boce

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo