Jak naučit dítě smrkat

Existuje spousta malých životních dovedností, které jsme si dokázali za ta léta dospívání osvojit. Jak si obléknout bundu. Jak si uvázat boty. Jak udělat bublinu se žvýkačkou nebo jak lusknout prsty. (Dobře, ty poslední dva nemusí být ve skutečnosti „životní dovednosti“, ale přesto jsou důležité.) A mnohdy nebylo vůbec jednoduché se je naučit. Například smrkání je pro nás tak nějak samozřejmostí, ale zkuste naučit správně smrkat malé dítě. Není to tak jednoduché, jak se nám na první pohled zdá. Ukážeme vám, jak naučit dítě smrkat pomocí hry.

Je to podobné jako když učíte někoho pískat. „Našpul rty a foukni, ne ty rty musíš mít víc sevřené, né to je moc, trošku méně. Co děláš s tím jazykem? Nesmí se ti nafukovat celá pusa. Ježiši takhle né, foukni silněji. Hele víš co, prostě to zkoušej a jednou na to přijdeš…“

Jednou z takových životních dovedností, u které ale nemůžeme čekat až se je dítě naučí samo je smrkání. Je v zájmu dítěte i rodičů, aby se to dítě naučilo co nejdříve. Nikdo nechce navěky používat odsávačku a utírat posmrkané nosy svých ratolestí. Takže jak naučit dítě smrkat?

 

Pokud tedy chcete dítě rychle naučit jak se správně vysmrkat, zkuste tento trik s vatou. Udělejte z toho hru:

  1. Vezměte chomáček vaty, položte jej na stůl.
  2. Vysvětlete dítěti pravidla hry: Musíš mít zavřenou pusu a pouze nosem fouknout do vaty tak, aby odletěla co nejdále. Kdo to dokáže dál, vyhrává.
  3. Po pár pokusech zvyšte obtížnost. Jednou rukou si musí zacpat jednu dírku a fouká pouze druhou nosní dírkou. Po chvíli dírky vyměňte.
  4. Pokud má stále nutkání používat ústa, zakryjte dítěti ústa šátkem nebo rukou.
  5. Jakmile foukání nosem dítě zvládne, vytáhněte kapesník a nechte dítě vyzkoušet totéž do kapesníku.
  6. Poté už jen dopilujte techniku smrkání. Pokud smrkání stále není dostatečně silné, zkoušejte tuto hru pravidelně, cvičení dělá mistra.

Pokud nemáte po ruce vatu nebo vatové tyčinky, můžete také zkusit dát na stůl kousek papírového kapesníku. Jakmile z toho uděláte hru „kdo dřív sfoukne nosem chomáček ze stolu…“, máte napůl vyhráno.

Jakmile se vaše dítě naučí smrkat, můžete zkusit to pískání…přejeme pevné nervy 🙂

 

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak naučit dítě smrkat
Název článku
Jak naučit dítě smrkat
Popis
Existuje spousta malých životních dovedností, které jsme si dokázali za ta léta dospívání osvojit. Například smrkání je pro nás tak nějak samozřejmostí, ale zkuste naučit správně smrkat malé dítě. Není to tak jednoduché, jak se nám na první pohled zdá. Ukážeme vám, jak naučit dítě smrkat pomocí hry.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo