Jak odstranit smůlu z oblečení, vlasů nebo auta

Jak odstranit smůlu z oblečení, kůže nebo vlasů? Smůla neboli pryskyřice se díky své lepkavé struktuře rychle přichytí na cokoli, s čím přijde do styku, od kůže a vlasů až po oblečení, auta a další věci. Zbavit se smůly může být obtížné a nepříjemné.

Odstranit smůlu z oblečení nebo kůže je však je však velmi snadné. Jako odstraňovač pryskyřice lze použít mnoho běžně používaných domácích produktů. Jedním z nejběžnějších domácích prostředků pro odstraňování mízy je například líh. Alkohol působí jako rozpouštědlo.

Jak odstranit smůlu s vlasů a kůže

Skvělým způsobem, jak odstranit smůlu z pokožky, je použití dezinfekčního prostředku na ruce na bázi alkoholu nebo odlakovače na nehty. Jednoduše potřete postižené místo a následně použijte vodu a mýdlo. Účinné je také použití mycího prostředku na nádobí, který se používá proti mastnotě.

Není nic horšího, než když se vám smůla dostane do vlasů. Tu lze ale snadno odstranit pomocí arašídového másla. Oleje obsažené v arašídovém másle pomáhají rozkládat pryskyřici, takže ji lze snadno vyčesat. Jednoduše pokryjte místa se smůlou a použijte fén (teplé nastavení), aby změkla. Vyčesejte a umyjte vlasy jako obvykle. Stejný účinek má i majonéza. Před opláchnutím nechte majonézu několik minut působit a poté vlasy vyčesejte.

Jak odstranit smůlu z oblečení

 

Smůlu lze z oděvu snadno odstranit pomocí alkoholu. Pro odstranění pryskyřice z oděvu stačí potřít postižené místo. Poté vložte oblečení do pračky (s pracím prostředkem) a vyperte jako obvykle v teplé vodě. Do praní nepřidávejte jiné předměty. Funguje také dezinfekční prostředek na ruce. Před použitím si ale na nějakém skrytém záhybu oblečení vyzkoušejte, zda alkohol nerozpouští i barvu oblečení.

Jak odstranit smůlu z auta

Existuje několik dalších přípravků pro domácnost, které lze použít k odstranění pryskyřice z aut. Jako odstraňovač smůly lze použít odlakovač na nehty. Je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože může poškodit i lak. Odlakovač na nehty nechte vsáknout do vatového tamponu. Krouživými pohyby jej vetřete na postižené místo. Opláchněte roztokem jedlé sody a horké vody (1 šálek jedlé sody na 3 šálky vody). poté auto umyjte jako obvykle.

Minerální líh je rozpouštědlo na bázi oleje, které se často používá jako ředidlo barvy a běžně se nachází v mnoha domácnostech. Tento domácí prostředek se také účinně používá k odstraňování pryskyřice z automobilů. Namočte v něm ručník a otřete jím postižené místo. Opakujte podle potřeby, dokud míza ze stromů nezmizí. Poté auto umyjte.

Dalším skvělým odstraňovačem smůly je WD-40. Jeho vlastnosti mírného rozpouštědla snadno rozkládají pryskyřici. Mazivo je bezpečné pro většinu typů laků. Nastříkejte jej a opláchněte roztokem octa a vody. Umyjte jako obvykle.

 

Smůlu ze stromů je obtížné odstranit z jakéhokoli povrchu, zejména když ztvrdne. Pokud se však naučíte odstraňovat pryskyřici pomocí běžných domácích přípravků, můžete si tento úkol usnadnit.

 

 

Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak odstranit smůlu z oblečení, vlasů nebo auta
Název článku
Jak odstranit smůlu z oblečení, vlasů nebo auta
Popis
Jak odstranit smůlu z oblečení, kůže nebo vlasů? Smůla neboli pryskyřice se díky své lepkavé struktuře rychle přichytí na cokoli, s čím přijde do styku, od kůže a vlasů až po oblečení, auta a další věci. Zbavit se smůly může být obtížné a nepříjemné.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo