Jak vyrobit Desinfekční gel na ruce z aloe vera a ethanolu

V tomto návodu vám ukážeme, jak vyrobit desinfekcni gel na ruce z aloe vera a ethanolu. Tento postup je doporučován světovou zdravotnickou organizací (WHO). Pro výrobu desinfekčního gelu proti koronaviru SARS-CoV-2 neboli Covid-19 i ostatním virům a bakteriím vám postačí technický líh (ethanol) a aloe vera gel.

WHO doporučuje pro výrobu domácí desinfekce isopropyl alkohol a glycerin. Jelikož je ale isopropyl alkohol i glycerin nyní nedostatkové zboží, je možné místo něj použít i Ethanol (technický líh), nebo jakýkoliv tvrdý alkohol s obsahem alkoholu 60% a více a místo glycerinu aloe vera. Technický líh je i nyní docela jednoduše k dostání, proto jsme zvolili tuto alternativu. Navíc cena 1l technického lihu je cca 75kč. Pokud vám tedy doma dochází desinfekce na ruce, zajděte si do drogerie a kupte si technický líh a aloe vera.

 

Jak vyrobit Desinfekční gel na ruce z aloe vera a ethanolu (technického lihu)

Pokud se vám videa líbí, odebírejte náš youtube kanál.

Odebírat Řeknijak

 

Co budete potřebovat:

  • Ethanol (technický líh) nebo Isopropyl alkohol
  • Aloe Vera gel nebo glycerol
  • Esenciální olej (např. tee tree oil)
  • Lahvičku s pumpičkou

 

Postup:

  1. Smíchejte 2 díly alkoholu a 1 díl glycerolu nebo aloe vera gelu.
  2. Přidejte několik kapek esenciálního oleje.
  3. Pořádně promíchejte.
  4. Naplňte do lahvičky.
Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Summary
Jak vyrobit Desinfekční gel na ruce z aloe vera a ethanolu
Title
Jak vyrobit Desinfekční gel na ruce z aloe vera a ethanolu
Description

V tomto videu vám ukážeme, jak vyrobit desinfekcni gel na ruce z aloe vera a ethanolu. Tento postup je doporučován světovou zdravotnickou organizací (WHO). Pro výrobu desinfekčního gelu proti koronaviru SARS-CoV-2 neboli Covid-19 i ostatním virům a bakteriím vám postačí technický líh (ethanol) a aloe vera gel.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo