Jak se starat o dřevěný teakový zahradní nábytek

Dřevěný masivní zahradní nábytek z teakového dřeva má oproti nábytku z klasických evropských dřev (nejběžněji se používá borovice) řadu výhod. Vydrží ve venkovních podmínkách podstatně déle a není jej třeba přelakovávat. Nicméně pokud chcete teakový nábytek udržet v kondici, pak alespoň základní každoroční údržbu potřebuje. Tuto údržbu doporučujeme provádět vždy před sezónou ideálně za teplejších, slunečných dnů.

Očista je základ pro přitažlivý vzhled

Po vytažení nábytku ze sklepa, případně sundání plachty po zimě je třeba nábytek očištit od různých nečistot, které se na něm uchytily během minulé sezóny, tak i během zimního odpočinku. Doporučuje se trocha teplé vody, případně je možno do ní přidat trochu tekutého mýdla. Nábytek vyčistěte a případně ho lehce přejeďte jemným smirkovým papírem zrnitosti 1000. Otřete všechen prach a zbytky.

Teakové dřevo se nelakuje ale ošetřuje olejem, nebo speciálním přípravkem

Po důkladném očištění a oschnutí na slunci nábytek ošetřete teakovým olejem, nebo ještě lépe přípravkem typu teak protector (zásadní rozdíl je v delší životnosti ošetření). Olej, nebo přípravek rovnoměrně rozetřete po celé ploše nábytku, nechte alespoň jedno odpoledne oschnout a pak otřete a případně lehce vyleštěte suchým hadříkem.

Fialuse
Author: Fialuse

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo