Jak odstranit vodní kámen

V tomto článku vám ukážeme, jak odstranit vodní kámen z nádobí, domácích spotřebičů, toalety a koupelny. Vodní kámen je sloučenina vápníku, která se vytváří na povrchu spotřebičů, které přicházejí často do styku s vodou. Smícháním vody se základními domácími přísadami, jako je ocet nebo citrónový džus, může vzniknout účinný odstraňovač vodního kamene. Případně si můžete také koupit speciální čistící prostředky pomohou účinně vodní kámen odstranit.

 

Jak odstranit vodní kámen z nádobí:

 

Jak odstranit vodní kámen z domácích spotřebičů

Jak vyčistit rychlovarnou konvici nebo kávovar:

 1. Naplňte zásobník na vodu do plna a přidejte ocet nebo prostředek na ostranění kamene.
 2. Nechte směs provařit, případně nechte působit přes noc.
 3. Konvici nebo kávovar vyprázdněte.
 4. Několikrát propláchněte čistou vodou, abyste zcela odstranili zbytky roztoku.

 

 Jak odstranit vodní kámen

Jak odstranit vodní kámen z pračky nebo myčky nádobí:

 1. U praček nalijte do zásuvky na prací prostředek sklenici odstraňovače kamene nebo octu.
 2. U myček nádobí nalijte odstraňovač nebo ocet na dno zařízení.
 3. Spusťte standardní cyklus s prázdným zařízením.Jak odstranit vodní kámen

Jak odstranit vodní kámen z vany:

I zde můžete k odstranění vodního kamene použít ocet, ale buďte opatrní, pokud jde o staré smaltované vany a dřezy, protože kyselina může poškodit povrch smaltu.
Naneste ocet na postižené oblasti, nechte působit a poté umyjte. Pokud se obáváte poškození smaltu, doporučujeme vám koupit odstraňovač vodního kámen, který je vhodný na smalt.

Jak odstranit vodní kámen

 

Jak odstranit vodní kámen z vodovodní baterie:

Namočte trochu vaty nebo starou látku do odstraňovače vodního kamene nebo octu a omotejte ji kolem kohoutku. Zkuste zajistit, aby kovové povrchy byly po celé ploše v kontaktu s odstraňovačem.
Chcete-li vyčistit hubici (koncovku kohoutku), naplňte hrnek odstraňovačem a ponořte hubici do něj. Můžete hrnek s hubicí omotat ručníkem, aby hrnek zůstal připevněn k hubici.
Když necháte baterii namočenou alespoň jednu hodinu, mělo by to odstranit většinu vodního kamene. V případě potřeby postup opakujte.

Jak odstranit vodní kámen

 

Jak odstranit vodní kámen z toalety:

Zde je několik postupů pro odstranění vodního kamene z toaletní mísy, což může být obtížné, zvláště pokud je vodní kámen pod okrajem mísy.

 • Aplikujte silnější odstraňovač vodního kamene – buď gelový či bělicí prostředek vyrobený speciálně pro toaletu – nebo čistý ocet do mísy i pod okraj. Nechte jej působit alespoň půl hodiny před spláchnutím.
 • Nebo se pokuste kámen odstranit pemzou, pokud je vodní kámen příliš veliký.
 • Pokud je vodní kámen hodně rozšířený a ztvrdlý, zvažte nákup práškového čističe, který obsahuje sloučeniny jako fosforečnan trisodný nebo borax. Buď je aplikujte přímo na postižené oblasti nebo nalijte do mísy odměřené množství dle postupu na etiketě.
  Při práci s práškovými čisticími prostředky používejte vhodnou ochranu očí a rukavice.

Jak odstranit vodní kámen

 

 

Doporučujeme toaletu pravidelně čistit, aby nedošlo k tvorbě vodního kamene, protože čím je vodní kámen větší, tím hůře se dá odstranit.
Tony
Author: Tony

Blogger, průměrný hokejista, špatný kytarista, vášnivý jedlík, milující otec dvou dětí, GEEK, někdy trošku NERD, nadšenec do DIY

Shrnutí
Jak odstranit vodní kámen
Název článku
Jak odstranit vodní kámen
Popis
V tomto článku vám ukážeme, jak odstranit vodní kámen z nádobí, domácích spotřebičů, toalety a koupelny. Smícháním vody se základními domácími přísadami, jako je ocet nebo citrónový džus, může vzniknout účinný odstraňovač vodního kamene.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo