Jak zjistit jaká je moje IP adresa

Moje IP – Jak zjistit jaká je moje IP adresa

Jaká je moje IP adresa? Kde ji najdu? Je několik možností jak můžete zjistit IP adresu. V tomto článku vám ukážeme jak zjistit, jaká je moje IP adresa.

IP adresa je jednoduše řečeno číslo, které má váš počítač, telefon nebo třeba tablet přiděleno po připojení k internetu nebo k lokální síti.

Odpověď na otázku „Jaká je moje IP adresa?“ je:

 

Moje IP adresa je: 81.2.194.241

 

Můžete využít i jiné stránky zobrazující vaši IP adresu:

 

Další možnosti jak zjistit IP adresu

Jak zjistit IP adresu pomocí příkazového řádku ve Windows

  • Klikněte na nabídku Start a zvolte Spustit. Zadejte příkaz cmd do řádku a ,potvrďte Enter. Zobrazí se vám příkazový řádek Windows. Do něj zadejte příkaz ipconfig a potvrďte Enter. Informace o vaší IP adrese bude zobrazena v okně příkazového řádku.

Jak zjistit jaká je moje IP adresa

 

Jak zjistit IP adresu na iMacu

Otevřete program Terminál a do výzvy zadejte příkaz “ ifconfig “. (Terminál je program, který je zdarma dostupný a nainstalován ve výchozím nastavení v každém počítači Macintosh a je umístěn mezi aplikacemi ve složce Nástroje.)

Jak zjistit jaká je moje IP adresa

 

Jak zjistit IP adresu v Linuxu

V systémech Linux můžete najít adresu IP zadáním příkazu “ ifconfig “ do příkazového řádku, který zobrazí informace o mé IP adrese.

Jak zjistit jaká je moje IP adresa

 

 

Shrnutí
Moje IP - Jak zjistit jaká je moje IP adresa
Název článku
Moje IP - Jak zjistit jaká je moje IP adresa
Popis
Jaká je moje IP adresa? Kde ji najdu? Je několik možností jak můžete zjistit IP adresu. V tomto článku vám ukážeme jak zjistit jaká je moje IP adresa.
Autor
Vydavatel
ŘekniJak.cz
Logo vydavatele
Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
tony
Tony je zakladatel How2db.com a ŘekniJak.cz , blogger a webmaster. Je to průměrný hokejista, špatný kytarista a vášnivý kanoista. Miluje kemp, přírodu a dobré pivo. Miluje také svou ženu a jejich tříletého syna.
tony on Facebooktony on Googletony on Linkedintony on Pinteresttony on Twitter