Jak se váže kravata - Windsor uzel

Jak se váže kravata – Windsor uzel

V tomto článku vám ukážeme, jak se váže kravata – Windsor uzel. Windsorský uzel se jmenuje po svém zakladateli králi Edvardu VIII., vévodovi z Windsoru. Windsorský uzel, někdy také označovaný jako Full Windsor nebo také nesprávně dvojitý Windsor je plnější a vyváženější než poloviční Windsor uzel.

Stejně jako u jiných běžných kravatových uzlů je uzel Windsor trojúhelníkový s širokým koncem vázanky před úzkým koncem. Windsor je širší než většina běžných uzlů a i když není plně symetrický, je vyváženější než obyčejný uzel Four in Hand. Šířka Windsoru je zvláště vhodná pro použití ve spojení s širším límcem.

Délku užšího konce pro vázání si musí každý určit sám podle své postavy a délky kravaty. Obecně by špička kravaty měla končit u opasku, nesmí jej však překrývat.

 

Jak se váže kravata – Windsor uzel

Pokud se vám videa líbí, odebírejte náš youtube kanál.

Odebírat Řeknijak

 

Stáhněte si PDF soubor s jednotlivými kroky jak se váže kravata Windsor. Vytiskněte si jej, vystřihněte a můžete jej pověsit do šatní skříně a mít jej kdykoliv k dispozici. Doporučujeme i zalaminovat, aby vydržel opravdu dlouho.

Jak se vaze kravata Windsor do skrine - nahled

 
Summary
Jak se váže kravata - Windsor uzel
Title
Jak se váže kravata - Windsor uzel
Description

V tomto článku vám ukážeme, jak se váže kravata - Windsor uzel. Windsorský uzel se jmenuje po svém zakladateli králi Edvardu VIII., vévodovi z Windsoru. Windsorský uzel, někdy také označovaný jako Full Windsor nebo také nesprávně dvojitý Windsor je plnější a vyváženější než poloviční Windsor uzel.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
tony
Tony je zakladatel ŘekniJak.cz , blogger a webmaster. Je to průměrný hokejista, špatný kytarista a vášnivý kanoista. Miluje kemp, přírodu a dobré pivo. Miluje také svou ženu a jejich čtyřletého syna.
tony on Facebooktony on Googletony on Linkedintony on Pinteresttony on Twitter