Jak vyrobit levandulové paličky

Levandule je pro svou nádhernou vůni oblíbenou rostlinou již od dob starých Římanů, kteří ji používali k provonění lázně či k výrobě parfémů. Řekové ji zase předepisovali proti kašli. Čaj z levandule se pije pro zklidnění nervů a na zahnání nespavosti. Tato bylinka je skutečný zázrak, nejen že voní dlouho, ale také dlouhodobě působí na lidskou psychiku. Levandulová vůně je určitě nezaměnitelná a jaký je její vliv na lidský organismus?  Většina jiných stimulačních rostlin brzy ztratí svůj účinek, protože si na ně zvykneme, ale Levandule je jiná. Její účinek je dlouhodobý.

Postup

Nastříháme levanduli s dlouhými stonky.

Ty pak zbavíme přebytečných lístků a uděláme svazečky.

Napočítejte lichý počet stonků jako já a to 27 kusů.

Pugét svažte těsně pod květy. Nechte si začátek stuhy delší a celou práci otočte vzhůru nohama. Delším koncem stuhy začněte proplétat stonky. Přes tři stonky, pod tři stonky a takto opakujte.

Spirálovitě propleťte až do míst, kde končí květy a palička se zužuje. V tomto bodě stužku mírně stáhněte a pokračujte v proplétání. Na konci práce, udělejte mašli a nezapomeňte stonky zastřihnout krásně do roviny.

 

Author:

Summary
Jak vyrobit levandulové paličky
Title
Jak vyrobit levandulové paličky
Description

Levandule je pro svou nádhernou vůni oblíbenou rostlinou již od dob starých Římanů, kteří ji používali k provonění lázně či k výrobě parfémů.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:
Dík! Už se vám to líbilo